Rok Szkolny 2023/2024

Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski „ Z polską poezją przez wieki”.

22.03.2024 r. nasze uczennice (Viktoria Nowak z kl. VI i Blanka Czarnecka z kl. V) wzięły udział
w XII Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim „Z polską poezją przez wieki”, który odbywa się pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Blanka Czarnecka z klasy V zajęła w tym konkursie II miejsce. Gratulujemy serdecznie naszej uczennicy.

_________________________________________________________________________________________

Odnosimy sukcesy w tenisie stołowym.

24 października odbyły się igrzyska młodzieży szkolnej w tenisie stołowym na szczeblu miejsko-gminnym. Reprezentacja dziewczynek w składzie Mil Magda i Żmudzińska Maja zajęły 1 miejsce i uzyskały awans do finału powiatowego. W kategorii chłopców szkołę reprezentowali Osyda Kacper, Chodakiewicz Piotr i Woźniak Wojciech, którzy zajęli 1 miejsce i uzyskali awans do finału powiatowego.

27 października odbyły się igrzyska młodzieży szkolnej w tenisie stołowym na szczeblu powiatowym. Reprezentacja dziewczynek w składzie Mil Magda i Żmudzińska Maja zajęły 1 miejsce i uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego. W kategorii chłopców szkołę reprezentowali Osyda Kacper oraz Chodakiewicz Piotr, którzy zajęli 2 miejsce i uzyskali awans do półfinału wojewódzkiego.

3 listopada w Szkole Podstawowej w Buczku odbyły półfinały wojewódzkie w tenisie stołowym w kategorii dziewczyn. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Mil Magda i Żmudzińska Maja zajęły 3 miejsce.

Gratulujemy sukcesów!!!

8 listopada w Szkole Podstawowej w Chojnem odbyły się finały powiatowe na igrzyskach dzieci w tenisie stołowym, w kategorii dziewcząt i chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej, tj.: Martyna Nowak, Viktoria Nowak, Wojtek Muszyński i Adam Czupryniak. Dziewczynki zajęły 3 miejsce i niewiele brakło aby zakwalifikowały się do półfinałów wojewódzkich. Chłopcy natomiast zajęli 5 miejsce.

6 listopada w Szkole Podstawowej w Buczku odbyły półfinały wojewódzkie w tenisie stołowym w kategorii chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Piotr Chodakiewicz i Kacper Osyda zajęła 2 miejsce i uzyskała awans do finałów wojewódzkich.

14 listopada w Rawie Mazowieckiej odbyły się finały wojewódzkie młodzieży w tenisie stołowym w kategorii chłopców. Piotr Chodakiewicz i Kacper Osyda reprezentujący rejon sieradzki zajęli wysokie 7 miejsce.

Ujarzmiła “ortograficzne potwory”.

Uczennica klasy VI - Martyna Nowak wygrała konkurs “Ortograficzne potwory” organizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu.

W konkursie internetowym, który odbył się 20 września wzięli udział szóstoklasiści z naszej szkoły. Zadanie uczestników polegało na wybraniu prawidłowych odpowiedzi na pytania z zakresu ortografii w jak najkrótszym czasie. Quiz został przeprowadzony online za pośrednictwem aplikacji “Kahoot!”.

Martynie gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów!

Indywidualne biegi przełajowe.

W dniu 28.09.2023 odbyły się finały wojewódzkie w indywidualnych biegach przełajowych. Powiat sieradzki reprezentowała między innymi uczennica naszej szkoły Martyna Nowak, która zajęła bardzo wysokie 23 miejsce na 90 zawodniczek biorących udział w biegu.

Indywidualne Biegi Przełajowe w Igrzyskach Dzieci  na szczeblu powiatowym.

Ogromny sukces naszej uczennicy. Martyna Nowak zajęła
II miejsce i uzyskała awans do finału wojewódzkiego,

Nikola Mucha  uzyskała również wysokie 16 miejsce na sto zawodniczek biorących udział w biegu.

Warto również dodać, że dzięki wysiłkowi włożonemu przez wszystkich naszych reprezentantów, zostaliśmy sklasyfikowani na piątym miejscu jako szkoła w klasyfikacji ogólnej tych zawodów.