Gminny Konkurs Czytelniczy "Czarodziejskie Słowa" dla klas I - III
zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Janczaka w Charłupi Małej
17 czerwca 2026 r.
Sukces Kacpra Michalskiego w konkursie
„Matematyka moja pasja”!
27 maja 2026 r. w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka moja pasja”, organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego.
Z przyjemnością informujemy, że Kacper Michalski zdobył tytuł finalisty.
To cenne wyróżnienie jest efektem jego zaangażowania, sumiennej pracy, matematycznych uzdolnień oraz konsekwentnego rozwijania swoich zainteresowań. Aby zdobyć tytuł finalisty, Kacper musiał pomyślnie przejść przez trzy etapy konkursu: szkolny, rejonowy oraz wojewódzki.
Osiągnięty wynik świadczy o wysokim poziomie wiedzy i umiejętności oraz stanowi powód do dumy dla całej społeczności szkolnej.
Serdecznie gratulujemy Kacprowi tego sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć w rozwijaniu matematycznej pasji. Oprócz satysfakcji z osiągniętego wyniku Kacper zdobył dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół średnich, jako finalista otrzymał 6 punktów.
Więcej zdjęć
Gminny Konkurs Plastyczno-Literacki „Moja Mała Ojczyzna
– legenda malowana i pisana”.
Wydarzenie to miało na celu rozbudzanie patriotyzmu lokalnego, zainteresowanie historią regionu oraz rozwijanie uzdolnień artystycznych i literackich wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością,
a wysoki poziom nadesłanych prac postawił przed jury trudne zadanie.
Podsumowanie konkursu odbyło się 9 czerwca 2026 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieradzu z/s w Charłupi Małej. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów i wyróżnionych. Nagrody ufundowała Rada Gminy Sieradz.
Wyniki w kategorii literackiej (klasy 7-8)
Zadaniem starszych uczniów było napisanie własnej legendy związanej z Gminą Sieradz. Komisja konkursowa oceniała m.in. poprawność językową, oryginalność ujęcia tematu oraz budowanie nastroju.
Wyniki w kategorii plastycznej (klasy 1-3)
Najmłodsi uczestnicy mieli za zadanie zilustrować własną legendę związaną z Gminą Sieradz.
Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu, zaangażowania i wkładu pracy
w przygotowanie konkursowych dzieł.
Czwórbój lekkoatletyczny.
W dniu 21.05.2026 na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu odbyły się mistrzostwa powiatu w czwórboju lekkoatletycznym.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5 i 6 zarówno w kategorii dziewcząt jak
i chłopców. Nasi reprezentanci w obydwu kategoriach zajęli 3 miejsca.
Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I
19 maja dwoje uczniów z naszej szkoły – Miron Jurewicz i Zofia Łuczak– uczestniczyło w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania dla klas I „Wesołe literki”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu.
Uczniowie pięknie zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze oraz godnie reprezentowali naszą szkołę.
Miron zdobył II miejsce, natomiast Zosia otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Sukcesy w międzyszkolnym konkursie ekologicznym
W dniu 30 kwietnia 2026 roku z okazji obchodów Tygodnia Ziemi, Szkoła Podstawowa nr.9 w Sieradzu zorganizowała XXVI Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ 2025/2026”
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach: plastycznej oraz wiedzy o zanieczyszczeniach powietrza, recyklingu, odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Celem konkursów było:
- rozbudzanie zainteresowań o formach ochrony przyrody,
- popularyzacja wiedzy ekologicznej, chemicznej i biologicznej
- rozbudzanie zainteresowań przyrodą własnego regionu i kraju
- budzenie świadomości i wrażliwości ekologicznej,
- ukierunkowanie działań na rzecz ekorozwoju,
- zachęcenie do wyrażania i prezentowania własnych myśli i spostrzeżeń przy użyciu różnych środków wyrazu.
Nasza szkoła w konkursie plastycznym pt. „Każdy oddech ma znaczenie” wystawiła rekordową ilość prac aż 15 jednak trzy z nich zasłużyły na nagrody i wyróżnienie.
I miejsce zdobyła praca Olivera Nowaka z klasy 5, III miejsce praca Wojciecha Czyżaka z klasy 5 oraz pierwsze wyróżnienie praca Eleny Zielonki również z klasy 5.
W konkursie wiedzy o ekologii i ochronie środowiska uczestniczyły Martyna Nowak i Nicola Mucha.
Serdecznie gratulujemy.
Opiekun: Bogumiła Klimczak
Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Sieradz.
23 Kwietnia na Sali Gimnastycznej naszej szkoły odbył się coroczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Sieradz. W turnieju wzięło udział 35 uczniów ze wszystkich szkol gminnych.
Uczniowie naszej szkoły zagrali bardzo dobre zawodny i w końcowym rozrachunku zajęli 3 miejsce na podium tej rywalizacji.
W kategorii dziewcząt: I miejsce Martyna Nowak z klasy 8, II miejsce Aleksandra Klimczak z klasy 6
W kategorii chłopców: III miejsce Oskar Mil z klasy 8
Gratulujemy!!!
XXIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Skrzacik"
21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu odbyła się XXIII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego “Skrzacik”. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie klas trzecich z 6 szkół powiatu sieradzkiego.
Uczniowie naszej szkoły Hanna Kiełbik, Gabriel Majewski, Łucja Salamon, zajęli 2 MIEJSCE drużynowo,
natomiast indywidualnie Hania Kiełbik otrzymała 3 MIEJSCE.
Konkurs ma na celu zachęcanie uczniów do nauki ortografii, a także wdrażanie do zasad zdrowej rywalizacji.
Gratulujemy!!!
IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
„English Teen Eagle”.
Celem konkursu było motywowanie uczniów do samodzielnej pracy nad rozwijaniem i doskonaleniem różnych sprawności językowych, doskonalenie i wzbogacanie form pracy z uczniem uzdolnionym oraz rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania nauką języka angielskiego.
Indywidualny konkurs przeznaczony dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych sprawdzał umiejętności językowe w formie tekstu leksykalno – gramatycznego.
Wydarzenie miało miejsce 10 kwietnia 2026 w Szkole Podstawowej Gminy Sieradz im. Jana Pawła II,
a uczennica klasy 8 – Hanna Nowicka zajęła w nim 3 miejsce w kategorii klas ósmych.
Gratulujemy!
Więcej zdjęć
Mamy to! Literackie laury dla naszych uczennic!
„Radość tworzenia” to nie tylko nazwa Powiatowego Konkursu Literackiego, ale przede wszystkim emocje, które towarzyszyły naszym reprezentantkom 19 marca 2026 r. podczas finału XIV edycji powiatowych zmagań w Szkole Podstawowej nr 1 Sieradzu.
Wśród 55 uczestników to właśnie nasze uczennice wyróżniły się kreatywnością i dojrzałym stylem. Ich prace to dowód na to, że wyobraźnia nie zna granic, a sprawne posługiwanie się słowem to prawdziwa sztuka.
Z wielką radością ogłaszamy wyniki naszych uczennic:
Małgorzata Woźniak (klasa VI) – I miejsce
Natalia Wdowiak (klasa VII) – III miejsce
Dziewczęta wykazały się niesamowitą pomysłowością i dojrzałością literacką. Gratulujemy talentu i ogromnego sukcesu – jesteście naszą dumą!
Warto dodać, że konkurs odbył się 26 lutego 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu. Naszą szkołę godnie reprezentowało 7 uczennic z klas 4–8. Wszystkim dziewczętom gratulujemy odwagi |i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji literackich.
Laureaci z naszej szkoły XIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Chojne 2006
"Poezja, która uczy, bawi i wzrusza"
Sukcesy tenisowe.
7 Listopada w naszej szkole odbyły się mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym w kategorii klas IV-VI. Reprezentacja dziewcząt zajęła 4 miejsce a reprezentacja chłopców wywalczyła 1 miejsce i awans do półfinałów wojewódzkich.
14 Listopada w Szkole Podstawowej im. Tomasza Masteja w Chojnem odbyły się półfinały wojewódzkie
w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców, która wywalczyła wysokie 4 miejsce.
Indywidualne Biegi Przełajowe.
22 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym, które odbywały się w Parku im. Adama Mickiewicza przy obiektach MOSiR w Sieradzu.
Wszyscy uczniowie dali z siebie wszystko, kilku osiągnęło zadowalające rezultaty. Najlepszy wynik osiągnęła uczennica piątej klasy Zuzanna Ratajczyk, która zdobyła II miejsce w kategorii dziewcząt młodszych i wywalczyła bezpośredni awans do finałów wojewódzkich.
Serdecznie gratulujemy!!!
Rajd "Szlakiem Walk nad Wartą 1939 roku".
W sobotę, 20 września 2025 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie „Szlakiem Walk nad Wartą 1939 roku”, organizowanym przez PTTK Oddział Sieradz.
Trasa rajdu obejmowała ważne historyczne miejsca związane z walkami Wojska Polskiego we wrześniu 1939 roku
w miejscowościach Beleń i Strońsko.
Nasi uczniowie odnieśli również sukcesy w konkursach towarzyszących rajdowi. Lena Pawlak zajęła 3. miejsce w konkursie wiedzy historycznej a także drużyna zdobyła 3. miejsce w konkursie piosenki patriotycznej, choć tym razem odbiegając od regulaminu wykonała wiersz „Alarm” Antoniego Słonimskiego w interpretacji Victorii Nowak. Występ odniósł ogromny sukces i Victoria otrzymała dodatkową nagrodę za recytację wiersza.
Rajd, organizowany co roku, to dla naszych uczniów nie tylko świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu, ale także do poszerzenia wiedzy historycznej i integracji z rówieśnikami.
Więcej zdjęć