DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU
15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Podczas zajęć przedszkolaki poznały bajkę o małej kropce, która pomogła odkryć, jak ważne jest wierzyć w siebie i swoje możliwości. Rozmawialiśmy o tym, że każdy ma w sobie talent i że nawet od małej kropki może się wszystko zacząć. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz plastycznych – dzieci tworzyły własne prace pełne kropek, malując, rysując i wyklejając. Powstały wesołe, barwne dzieła. Dzień Kropki był pełen radości, twórczej energii i uśmiechu.
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
19.09.2025 obchodziliśmy wyjątkowe święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Jest to radosna okazja, by uczcić naszych najmłodszych podopiecznych, którzy każdego dnia wnoszą do naszej szkolnej społeczności mnóstwo śmiechu, ciekawości i energii. Składamy wszystkim naszym Wspaniałym Przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia! Niech każdy dzień w przedszkolu będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną zabawy, nowych odkryć i ciepłych przyjaźni. Niech ten Dzień Przedszkolaka będzie pełen kolorów, radości i beztroskiej zabawy!
-------------------------------------------------------------------------------------
WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU
W dniu 24.09.2025 nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Tego dnia policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa. Celem pogadanki było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe. Zachęcali też najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Przedszkolaki słuchały porad funkcjonariuszy z wielką uwagą, jednak najbardziej były zainteresowane radiowozem policyjnym. Następnie dzieci ćwiczyły przejście po pasach w pobliżu naszej szkoły. Wiedza uzyskana podczas tego spotkania na pewno przyda się wszystkim przedszkolakom.
-------------------------------------------------------------------------------------
GRUPA BIEDRONKI - Sok Jabłkowy
Dnia 25.09.2025 dzieci z grupy Biedronki postanowiły zrobić sok. Maluszki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Dlatego z myślą o pysznych witaminkach postanowiliśmy przygotować sok jabłkowy, bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, zapoznaliśmy się z urządzeniem do robienia soku, czyli sokowirówką oraz zasadami bezpieczeństwa podczas korzystania z tego urządzenia. Następnie pokroiliśmy owoce na mniejsze części, pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował samodzielnie zrobiony soczek.
-------------------------------------------------------------------------------------
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji grupę Biedronek odwiedziła mama Nikodema – Pani Daria Gołdyn. Dzieci z najmłodszej grupy – wysłuchały opowieści pt. „Kicia Kocia majsterkuje” i „Kicia Kocia w kosmosie”. W grupie Motylków Pani Monika Wawrzyniak – mama Laury i Alicji przeczytała bajkę pt. „Czarna owieczka”, natomiast w grupie Pszczółek została odcztana opowieść pt. „Mój Brat Niedźwiedź”. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajek oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej, zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Watro i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ CHŁOPAKA
30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy dostali dyplomy "Super Chłopaka" oraz upominki. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ UŚMIECHU W NASZYM ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
3 października nasz oddział przedszkolny świętował Światowy Dzień Uśmiechu. Podczas zajęć rozmawialiśmy z dziećmi o znaczeniu bezinteresownej dobroci i miłych gestów w codziennym życiu. Przedszkolaki spędziły ten czas na radosnych grach zespołowych oraz przygotowywaniu tematycznych prac plastycznych. Dziękujemy naszym podopiecznym za dawkę niesamowitej energii i mamy nadzieję, że ten fantastyczny nastrój zostanie z nami na długo!
Uśmiech to mały gest, który ma wielką moc!
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ KUCHARZA
20 października był w naszym oddziale przedszkolnym dniem pełnym kulinarnych inspiracji i wzruszeń. Z okazji Dnia Kucharza dzieci miały okazję złożyć najserdeczniejsze życzenia Paniom Kucharkom, które codziennie przygotowują dla nich zdrowe, zbilansowane i smaczne posiłki. W dowód wdzięczności maluchy wręczyły piękne laurki oraz drobne upominki. Wyjątkowy charakter tego dnia podkreśliły również zajęcia tematyczne, podczas których przedszkolaki same mogły wcielić się w rolę kucharzy. Był to czas pełen radości, zapachów i nauki o tym, jak ważna jest praca w przedszkolnej kuchni.
Dziękujemy za wszystkie pyszności, które trafiają na nasze talerze!
-------------------------------------------------------------------------------------
WARSZTATY PIEKARNICZE
22 października 2025 nasze przedszkolaki zamieniły się w małych piekarzy! Podczas warsztatów piekarniczych dzieci poznały etapy powstawania pieczywa, obejrzały prawdziwe składniki i samodzielnie zagniatały ciasto. Było dużo mąki, mnóstwo śmiechu i jeszcze więcej kreatywności! Największą radość sprawiło formowanie swoich własnych rogalików oraz chałek — każdy wypiek był wyjątkowy, tak jak jego autor. Po pracy czekała na wszystkich pyszna degustacja. To był niezwykle pachnący, edukacyjny i smakowity dzień!
Dziękujemy prowadzącemu warsztaty za fantastyczne doświadczenie dla naszych najmłodszych.
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ DYNI
31 października w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się obchody Dnia Dyni. Wydarzenie to było doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom walorów odżywczych tego warzywa oraz inspiracji kulinarnych z nim związanych. Program dnia obejmował liczne aktywności edukacyjne, w tym „dyniowe stacje zabaw”, gry ruchowe oraz zajęcia plastyczne. Całość dopełniły okolicznościowe dekoracje, które wprowadziły w przedszkolu wyjątkowy, jesienny klimat. Dzień ten sprzyjał nie tylko zabawie, ale również rozwijaniu wiedzy o darach jesieni i integracji grupy.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie oraz piękne stroje w kolorach jesieni.
-------------------------------------------------------------------------------------
Pamięć o Józefie Wronie – żołnierzu IV Pułku Piechoty Legionów
3 listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się żywa lekcja patriotyzmu. Dzieci uczciły pamięć Józefa Wrony, żołnierza IV Pułku Piechoty Legionów z Kielc, poległego we wrześniu 1939 roku w obronie Chojnego. Podczas spotkania przedszkolaki poznały znaczenie słowa „bohater” oraz dowiedziały się, jak ważna jest dbałość o miejsca pamięci narodowej. Na znak szacunku i pamięci o poległych za wolność Ojczyzny, dzieci uroczyście zapaliły znicz przy lokalnym pomniku.
Cześć Jego Pamięci.
-------------------------------------------------------------------------------------
WARSZTATY POKAZOWE ZESPOŁU OBRZĘDOWEGO „CHOJNE”
4 listopada nasz oddział przedszkolny miał niezwykłą okazję uczestniczyć w warsztatach pokazowych zespołu obrzędowego „CHOJNE”. Dzieci poznały tradycyjne stroje, zwyczaje oraz elementy kultury ludowej, które od lat są pielęgnowane w naszym regionie. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści, oglądały taneczne i muzyczne prezentacje, a także mogły spróbować swoich sił w prostych układach i zabawach inspirowanych dawnymi tradycjami. To było pełne kolorów, muzyki i radości spotkanie, które przybliżyło najmłodszym piękno lokalnego folkloru.
Dziękujemy zespołowi obrzędowemu „CHOJNE” za wyjątkową lekcję kultury i wspaniałą atmosferę!
-------------------------------------------------------------------------------------
PASOWANIE 3 – 4 LATKÓW
W dniu 5 listopada w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu szkolnym naszych najmłodszych wychowanków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zadebiutowały na przedszkolnej scenie, prezentując krótki program artystyczny złożony z piosenek i wierszy. Kulminacyjnym punktem uroczystości był akt pasowania, po którym nowo mianowani przedszkolacy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wydarzenie przebiegło w atmosferze radości i wzajemnej integracji, stanowiąc ważny krok w procesie adaptacji dzieci.
Serdecznie gratulujemy naszym małym bohaterom i witamy ich w przedszkolnej rodzinie!
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5 listopada w naszym oddziale przedszkolnym zrobiło się kolorowo i magicznie! Z okazji Dnia Postaci z Bajek odbyły się zabawy, quizy bajkowe, czytanie fragmentów ulubionych opowieści i wspólne zdjęcia w bajkowej scenerii. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w bohaterów swoich ukochanych historii i rozwijać wyobraźnię poprzez twórcze zabawy. To był dzień pełen śmiechu, kolorów i magii!
Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę w świecie bajek!
-------------------------------------------------------------------------------------
OGNISKO PATRIOTYCZNE
Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2025
W dniu 12 listopada w oddziale przedszkolnym zorganizowano uroczyste Ognisko Patriotyczne, będące elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie miało na celu przybliżenie najmłodszym historii Polski, znaczenia wolności oraz roli symboli narodowych. W uroczystej atmosferze przedszkolaki prezentowały pieśni patriotyczne oraz wiersze, a także brały aktywny udział w dyskusji o patriotyzmie i miłości do Ojczyzny. Wydarzenie to w przystępny i angażujący sposób połączyło edukację historyczną z integracją grupy, budując u dzieci poczucie tożsamości narodowej.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego patriotycznego spotkania.
-------------------------------------------------------------------------------------
KISZENIE KAPUSTY W NASZYM PRZEDSZKOLU
Zapachniało tradycją... czyli przedszkolne kiszenie kapusty!
Ależ to były aromatyczne zajęcia! 13 listopada nasze przedszkolaki wzięły sprawy w swoje ręce i samodzielnie ukisiły kapustę. Wspólna praca przyniosła mnóstwo radości – ugniatanie, doprawianie i testowanie tekstur wywołało masę śmiechu. Dzieci dowiedziały się też, skąd bierze się ten charakterystyczny, kwaśny smak i dlaczego ukiszona kapusta to prawdziwa bomba witaminowa na zimę. Poprzez taką zabawę najmłodsi mogli dosłownie dotknąć i poczuć cząstkę naszej pięknej, domowej tradycji.
Dziękujemy osobie prowadzącej za ciekawą i smakowitą lekcję!
-------------------------------------------------------------------------------------
AKCJA CZYTELNICZA „STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM” cz.1
W ramach współpracy z Biblioteką Szkolną, raz w miesiącu (w środę) w naszym oddziale przedszkolnym odbywa się akcja promująca czytelnictwo pod hasłem „Starsi czytają młodszym”. W wyznaczonym dniu starsi uczniowie odwiedzają przedszkolaków, prezentując im wartościową literaturę dziecięcą. Wydarzenie to spotkało się z dużym zaangażowaniem najmłodszych, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania i dzieląc się refleksjami na temat wysłuchanych opowieści. Inicjatywa ta skutecznie wspiera rozwój wyobraźni dzieci, kształtuje nawyk czytania oraz sprzyja integracji wewnątrzszkolnej i budowaniu pozytywnych relacji.
Dziękujemy Bibliotece Szkolnej oraz uczniom biorącym udział w akcji!
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
W dniu 25 listopada w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się uroczyste obchody Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji wychowawcy przygotowali dla najmłodszych bogaty program aktywności edukacyjno-rozrywkowych. Dzieci brały udział w grach integracyjnych, konkurencjach sprawnościowych oraz zabawach tanecznych. Edukacyjny wymiar święta dopełniły zadania matematyczne z liczeniem misiów, układanie puzzli oraz głośne czytanie literatury dziecięcej. Wydarzenie przebiegło w atmosferze radości i integracji, dostarczając przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń.
-------------------------------------------------------------------------------------
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”
W oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój Przyjaciel Miś”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością przygotowały swoje prace, przedstawiając ukochane misie – najlepszych przyjaciół dziecięcych zabaw. Wszystkie prace zachwycały pomysłowością, kolorystyką i starannością wykonania.
Z radością przedstawiamy głównych laureatów konkursu:
Kategoria wiekowa 3–4 latki:
I miejsce – Emilia Katarzyniak
II miejsce – Alicja Wawrzyniak oraz Laura Wawrzyniak
III miejsce – Mikołaj Gałązka oraz Hanna Kowalczyk
Kategoria wiekowa 5–6 latki:
I miejsce – Leonard Michalak oraz Maja Bakowicz
II miejsce – Antoni Cimcioch
III miejsce – Milena Bobińska-Matusiak oraz Franciszek Woźniak
Wyróżnienie: Piotr Kałuziak
-------------------------------------------------------------------------------------
WARSZTATY ZDOBIENIA PIERNIKÓW W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
4 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się wyjątkowe warsztaty zdobienia pierników, które poprowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chojne. Spotkanie wprowadziło dzieci w ciepły, radosny klimat tradycji i wspólnego świętowania. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem dekorowały pierniki kolorowymi lukrami, posypkami i ozdobami, rozwijając przy tym swoją kreatywność oraz sprawność manualną. Warsztatom towarzyszyło wiele uśmiechu, radości i zachwytu nad własnoręcznie wykonanymi słodkościami. Serdecznie dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Chojne za poświęcony czas, ciepłą atmosferę oraz piękne kultywowanie lokalnych tradycji. Było to niezapomniane spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
-------------------------------------------------------------------------------------
MIKOŁAJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
5 grudnia w oddziale przedszkolnym panowała wyjątkowa, radosna atmosfera, ponieważ odwiedził nas Święty Mikołaj. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na jego przybycie, a gdy tylko się pojawił, powitały go gromkimi brawami i uśmiechami. Przedszkolaki przygotowały dla wyjątkowego gościa piosenki i wierszyki, które zaprezentowały z ogromnym zaangażowaniem. Wspólne śpiewanie było pięknym elementem mikołajkowego spotkania i sprawiło Świętemu Mikołajowi wiele radości. Nie zabrakło także serdecznego przywitania, rozmów z Mikołajem oraz pamiątkowych zdjęć. Spotkanie upłynęło w ciepłej, świątecznej atmosferze, pełnej radości, emocji i dziecięcej magii.
To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
-------------------------------------------------------------------------------------
RELACJA Z WARSZTATÓW OZDBÓB ŚWIĄTECZNYCH
Dnia 9 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Gościliśmy specjalistę z muzeum, który wprowadził dzieci w świat tradycji i rękodzieła. Pod czujnym okiem eksperta przedszkolaki własnoręcznie przygotowały piękne dekoracje, wykazując się ogromną kreatywnością. To było inspirujące spotkanie pełne świątecznej magii!
-------------------------------------------------------------------------------------
WARSZTATY Z TAEKWONDO W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
10 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się pełne energii warsztaty z taekwondo, które dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji. Przedszkolaki miały okazję poznać podstawy tej koreańskiej sztuki walki, ucząc się prostych technik, ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz zasad bezpieczeństwa. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, dzięki czemu dzieci z dużym entuzjazmem brały udział w ćwiczeniach, rozwijając sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz koncentrację. Warsztaty były także doskonałą okazją do kształtowania samodyscypliny, współpracy i szacunku wobec innych. Spotkanie z taekwondo było dla przedszkolaków ciekawym i inspirującym doświadczeniem, które zachęciło ich do aktywnego stylu życia.
-------------------------------------------------------------------------------------
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY
W dniu 10 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Celem inicjatywy było kultywowanie tradycji świątecznych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólną działalność twórczą. Dostarczone prace konkursowe charakteryzowały się wysokim poziomem artystycznym, pomysłowością oraz różnorodnością wykorzystanych materiałów dekoracyjnych. Ze względu na wyrównany i niezwykle wysoki poziom wykonania, powołane jury miało bardzo trudne zadanie przy wyłanianiu laureatów. Wszystkie stroiki stanowiły wyjątkową i niepowtarzalną dekorację, wprowadzającą w przedszkolu bożonarodzeniowy nastrój.
Z radością przedstawiamy laureatów konkursu:
Kategoria wiekowa 3–4 latki:
I miejsce – Nikodem Podsiadły
II miejsce – Liliana Fit oraz Stanisław Fit i Aleksander Krawczyk
III miejsce – Mikołaj Gałązka
Wyróżnienie – Emilia Katarzyniak oraz Nikola Kupis
Kategoria wiekowa 4–5 latki:
I miejsce – Maja Podsiadła
II miejsce – Antoni Cimcioch
III miejsce – Wiktor Fikus
Wyróżnienie – Marcel Bruździak, Agata Kupis oraz Piotr Kałuziak
Kategoria „Zerówka”:
I miejsce – Antoni Michalak
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Dzięki Waszej kreatywności mogliśmy poczuć prawdziwą magię Świąt Bożego Narodzenia.
-------------------------------------------------------------------------------------
WIGILIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
19 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczysta wigilia, pełna ciepła, radości i świątecznej atmosfery. Był to wyjątkowy czas wspólnego przeżywania tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci wraz z nauczycielami składały sobie serdeczne życzenia, dzieliły się opłatkiem, ucząc się wzajemnej życzliwości, szacunku i empatii. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, które wprowadziło wszystkich w magiczny nastrój Świąt. Po części uroczystej przedszkolaki zasiadły do wigilijnego poczęstunku, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. Była to piękna chwila integracji, radości i budowania świątecznej wspólnoty.
To wyjątkowe spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych.
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
W dniu 27 stycznia w naszym przedszkolu zorganizowano zajęcia tematyczne z okazji Dnia Kubusia Puchatka. Wydarzenie miało na celu popularyzację literatury dziecięcej oraz rozwijanie u najmłodszych umiejętności współdziałania w grupie. W programie obchodów znalazło się głośne czytanie klasycznych opowiadań o mieszkańcach Stumilowego Lasu, integracyjne zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne, podczas których dzieci samodzielnie wykonywały portrety jubilata. Dzień upłynął w radosnej atmosferze, sprzyjając integracji przedszkolaków i rozwijaniu ich sprawności manualnej.
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W naszych oddziałach przedszkolnych odbyły się radosne uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały wzruszający program artystyczny, pełen wierszy, piosenek i tańców. Po występach wnuczęta wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki. To był wyjątkowy czas pełen miłości, uścisków i dumy z naszych najmłodszych artystów!
-------------------------------------------------------------------------------------
BAL KARNAWAŁOWY
30 stycznia w naszym przedszkolu odbył się niezwykły Bal Karnawałowy, którego motywem przewodnim był blask Hollywood! Nasze przedszkolaki zamieniły się w prawdziwe gwiazdy filmowe, spacerując po czerwonym dywanie w blasku fleszy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały wspaniałe stroje, a wspólna zabawa przy filmowych hitach dostarczyła wszystkim mnóstwo radości. To był dzień pełen magii, tańca i iście gwiazdorskiej atmosfery!
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ DINOZAURA
25 lutego nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwy Park Jurajski! Z okazji Dnia Dinozaura nasi najmłodsi odkrywcy wyruszyli w fascynującą podróż do świata prehistorycznych gigantów. W programie dnia znalazło się mnóstwo atrakcji, które pobudziły wyobraźnię i ciekawość dzieci. To był dzień pełen wrażeń, uśmiechu i wspólnej nauki poprzez zabawę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych przygód!
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ KOBIET
W dniu 9 marca w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet, nawiązujące do święta przypadającego w kalendarzu na 8 marca. Od samego rana wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa, wiosenna atmosfera, pełna życzliwości i uśmiechu. Chłopcy z grup przedszkolnych wykazali się nienaganną kulturą, wcielając się w rolę młodych dżentelmenów. Wydarzenie to stało się doskonałą okazją do praktycznej nauki dobrych manier oraz kształtowania postawy szacunku wobec koleżanek z grupy, a także wszystkich kobiet zatrudnionych w placówce. Przedszkolaki spędziły ten czas na wspólnej integracji, obdarowywaniu się drobnymi upominkami i radosnej zabawie.
Wszystkim Kobietom – tym małym i tym dużym – życzymy, aby uśmiech towarzyszył Wam każdego dnia, nie tylko od święta!
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ MATEMATYKI
W dniu 12 marca w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia z okazji Dnia Matematyki. Wydarzenie to miało na celu pokazanie najmłodszym, że Królowa Nauk może być przystępna, radosna i pełna kolorów. Nasi wychowankowie wzięli udział w szeregu logicznych i matematycznych wyzwań, które udowodniły, że zjawiska matematyczne otaczają nas w codziennym życiu. Dzięki zastosowaniu form nauki przez zabawę, dzieci rozwijały logiczne myślenie, budowały pewność siebie w świecie cyfr oraz kształtowały kompetencje kluczowe na przyszłość. Serdecznie gratulujemy wszystkim przedszkolakom bystrych umysłów i ogromnego zaangażowania.
„Nauka matematyki w przedszkolu to pierwszy krok do wielkich odkryć!”
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
Choć Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca, w naszym przedszkolu świętowaliśmy go już 20 marca! Z tego powodu w piątek zrobiło się u nas wyjątkowo barwnie i radośnie. Wszystko to za sprawą Dnia Kolorowej Skarpetki. Wybór oficjalnej daty tego święta nie jest przypadkowy – nawiązuje ona do obecności trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, co jest cechą charakterystyczną zespołu Downa. Z tej okazji w naszym oddziale przedszkolnym założyliśmy dziś dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności, akceptacji i różnorodności. Rozmawialiśmy z dziećmi o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i że piękno świata tkwi w naszych różnicach. To była wspaniała lekcja empatii i tolerancji! Kolorowe skarpetki „nie do pary” to symbol:
Nasze przedszkolaki dumnie prezentowały swoje stopy w najbardziej fantazyjnych zestawieniach – w paski, kropki, kwiatki i ulubione postacie z bajek. Rozmawialiśmy o tym, że bycie „innym” nie oznacza bycia gorszym, a prawdziwa przyjaźń nie patrzy na wygląd czy sprawność. Każdy z nas jest ważnym elementem tej kolorowej układanki, którą nazywamy światem! Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w tę radosną akcję i pomoc w szerzeniu wartościowych postaw u naszych najmłodszych.
-------------------------------------------------------------------------------------
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
23 marca w naszym przedszkolu zapanowała prawdziwa feeria barw! Z ogromną radością i uśmiechami na twarzach powitaliśmy Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny. Nasze przedszkolaki udowodniły, że zima nie ma już u nas czego szukać. Tego dnia w salach królował kolor zielony, a korytarze wypełnił śpiew i dźwięk wiosennych piosenek. Mamy nadzieję, że wraz z nadejściem wiosny, każdy dzień będzie przynosił naszym podopiecznym tyle samo energii i słońca, co dzisiejsze świętowanie.
-------------------------------------------------------------------------------------
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
25 marca w naszym przedszkolu królował kolor niebieski! Wszystko to z okazji Światowego Dnia Wody, który stał się dla nas doskonałą okazją do wspólnego odkrywania tajemnic tej niezwykłej substancji. Poprzez zabawę i doświadczenia, dzieci dowiedziały się, jak ogromne znaczenie ma woda dla ludzi, zwierząt i całej naszej planety. Dziękujemy wszystkim za wspólne, błękitne świętowanie i zaangażowanie w edukację ekologiczną naszych podopiecznych.
-------------------------------------------------------------------------------------
WARSZTATY WIELKANOCNE
26 marca w naszym przedszkolu zapachniało wiosną i nadchodzącymi świętami! Wszystko za sprawą wyjątkowych warsztatów wielkanocnych prowadzonych przez Zaczarowany Zakątek, podczas których nasi najmłodsi zamienili się w prawdziwych florystów i artystów. Z wielkim zapałem i skupieniem dzieci przygotowywały tradycyjne stroiki, które już niedługo ozdobią wielkanocne stoły w ich domach. Tworzenie stroików to nie tylko świetna zabawa, ale także:
Każdy stroik jest jedyny w swoim rodzaju – tak samo wyjątkowy, jak jego mały twórca! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Te małe dzieła sztuki przypominają nam, że najpiękniejsze ozdoby to te wykonane własnoręcznie, z sercem.
-------------------------------------------------------------------------------------
SZALONY TYDZIEŃ
W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
W dniach 23-27 marca każdy dzień miał swój motyw przewodni, a nasi wychowankowie wykazali się niesamowitą kreatywnością. Co działo się w murach naszej szkoły? Zobaczcie sami, jak pomysłowi potrafią być nasi uczniowie i przedszkolaki!
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie strojów i fryzur. Wasza pomysłowość nie zna granic!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii – uśmiech gwarantowany!
-------------------------------------------------------------------------------------
WIZYTA WOLONTARIUSZEK PROGRAMU „DRUGIE ŻYCIE”
30 marca oddziały przedszkolne odwiedzili niezwykli goście z organizacji Drugie Życie – Inspektorzy do Ochrony Praw Zwierząt. Gościliśmy panie: Agatę Gabrysiak, Ilonę Kuś oraz Martynę Kuś, którym towarzyszyli czworonożni przyjaciele – uroczy buldog francuski oraz ciekawy świata kot. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca inspektora i jak ważna jest odpowiedzialna opieka nad zwierzętami. Nasi goście opowiedzieli o:
Największe emocje wzbudziła oczywiście obecność czworonogów, które z anielską cierpliwością pozwalały się głaskać i skradły serca wszystkich maluchów! Wizyta była również doskonałą okazją do podsumowania naszej przedszkolnej akcji charytatywnej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy tak licznie i hojnie włączyli się w zbiórkę karmy dla podopiecznych inspektoratu. Dzięki Państwa ogromnemu wsparciu zebraliśmy pokaźny zapas jedzenia, który pomoże zwierzakom będącym pod opieką fundacji doczekać bezpiecznie na ich nowe, kochające domy.
Dziękujemy za każdą puszkę karmy i każde otwarte serce!
-------------------------------------------------------------------------------------
PORANEK WIELKANOCNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
31 marca w naszym przedszkolu zapanowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera! Tuż przed przerwą świąteczną odbył się tradycyjny Poranek Wielkanocny, który połączył naukę o tradycjach z radosną zabawą. Przedszkolaki poznały symbolikę świątecznych potraw oraz dowiedziały się, dlaczego jajko jest symbolem nowego życia. Nie zabrakło piosenek o skaczących zajączkach, kolorowych pisankach i wiosennym słońcu. Najwięcej emocji wzbudziły niespodzianki, które zostawił dla nas wielkanocny zajączek! To był dzień pełen uśmiechów, który wprowadził nas wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na Święta Wielkanocne.
Wszystkim Rodzicom i Przyjaciołom naszego przedszkola życzymy zdrowych, pogodnych i pełnych wiosennego ciepła Świąt!
-------------------------------------------------------------------------------------
Wizyta żołnierza, mł. chor. Łukasza Piotrowskiego,
w oddziałach przedszkolnych
W dniu 9 kwietnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – mł. chor. Łukasz Piotrowski. Spotkanie odbyło się w ramach poznawania ciekawych zawodów oraz kształtowania postaw patriotycznych u najmłodszych.
Podczas wizyty dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się elementom żołnierskiego wyposażenia oraz dowiedzieć się, do czego służą poszczególne przedmioty. Pan Łukasz w przystępny i ciekawy sposób opowiedział o tym, na czym polega codzienna służba, jak wygląda dzień żołnierza oraz dlaczego dbanie o bezpieczeństwo kraju jest tak istotne. Wielką frajdę sprawiły przedszkolakom ćwiczenia praktyczne – dzieci mogły spróbować swoich sił w wykonywaniu prostych komend wojskowych oraz nauce żołnierskiego marszu.
Głównym celem spotkania było przybliżenie dzieciom zawodu żołnierza, budowanie szacunku do munduru oraz wzmacnianie więzi z ojczyzną. Wizyta wzbudziła mnóstwo emocji i uśmiechów, a niejeden przedszkolak z dumą zadeklarował, że w przyszłości również chciałby służyć w Wojsku Polskim.
Serdecznie dziękujemy mł. chor. Łukaszowi Piotrowskiemu za poświęcony czas, cierpliwość oraz tę wspaniałą i żywą lekcję patriotyzmu!
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ SPORTU
W dniu 10 kwietnia w naszych oddziałach przedszkolnych odbyło się wielkie święto sportu i radości. Nasze przedszkolaki udowodniły, że mają nie tylko ogromną energię, ale też znają zasady sportowej rywalizacji! Głównym celem wydarzenia było promowanie aktywności fizycznej jako źródła zdrowia oraz nauka współpracy w grupie. Każdy uczestnik, bez względu na wynik, zakończył zmagania z uśmiechem na twarzy i poczuciem dumy z własnych osiągnięć.
Serdecznie gratulujemy wszystkim małym sportowcom ich odwagi i kondycji!
-------------------------------------------------------------------------------------
„Poezja, która uczy, bawi i wzrusza”
– za nami IX Przedszkolny Konkurs Recytatorski!
Z ogromną radością informujemy, że 13 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna, już dziewiąta edycja Przedszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczne spotkanie z literaturą przebiegało pod hasłem: „Poezja, która uczy, bawi i wzrusza”.
Sala widowiskowa wypełniła się talentem, emocjami i dziecięcą odwagą. Nasi młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem prezentowali przygotowane utwory, udowadniając, że świat wierszy nie ma przed nimi tajemnic. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ poziom występów był w tym roku wyjątkowo wysoki.
Z dumą przedstawiamy zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników tegorocznych zmagań:
W poezji najważniejsze jest serce włożone w każde słowo, dlatego pragniemy szczególnie podziękować pozostałym uczestnikom za ich piękny występ i odwagę sceniczną:
„Poezja to taniec wyobraźni”
Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom! Wasze występy dostarczyły nam wielu uśmiechów i chwil wzruszenia. Serdecznie dziękujemy również rodzicom oraz nauczycielom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii poniżej.
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ ZIEMI
22 kwietnia nasze oddziały przedszkolne zamieniły się w prawdziwe centra ekologii. Tego dnia wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, ucząc się, jak dbać o nasz wspólny dom – błękitną planetę. Nasi najmłodsi uczniowie udowodnili, że nawet małe ręce mogą zdziałać wiele dla środowiska. Dzieci dowiedziały się, dlaczego segregacja śmieci jest ważna i co dzieje się z odpadami, które trafiają do odpowiednich koszy. Głównym celem obchodów było rozbudzenie w dzieciach empatii wobec natury oraz kształtowanie mądrych nawyków ekologicznych. Jesteśmy dumni z naszych małych ekologów, którzy już wiedzą, że każdy dzień powinien być Dniem Ziemi!
„Ziemia nie jest darem od naszych rodziców, jest pożyczką od naszych dzieci”. – Dbajmy o nią razem!
-------------------------------------------------------------------------------------
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
23 kwietnia z okazji niedawnego Międzynarodowego Dnia Książki, nasze oddziały przedszkolne udały się w niezwykłą podróż do świata literatury. Dzieci miały okazję odwiedzić zarówno Bibliotekę Publiczną w Chojnem, jak i naszą bibliotekę szkolną, gdzie na każdym kroku czekały regały pełne przygód, zagadek i barwnych historii. To nie było zwykłe wyjście – to była pierwsza lekcja świadomego czytelnictwa! Nasze przedszkolaki dowiedziały się, jak działają biblioteki, gdzie „mieszkają” bajki oraz jak należy dbać o wypożyczone woluminy. Dzieci z ogromnym entuzjazmem przeglądały kolorowe ilustracje i wybierały swoje pierwsze „ulubione” tytuły. Wierzymy, że wizyta w takich miejscach to najlepszy sposób na rozbudzenie pasji do czytania. Pragniemy, aby książka towarzyszyła naszym podopiecznym na każdym etapie edukacji, otwierając przed nimi drzwi do wiedzy i nieskończonej kreatywności. Głównym punktem programu były warsztaty zdobienia zakładek do książek. Pod czujnym okiem Pani Justyny, dzieci zamieniły się w małych artystów. Przy użyciu różnorodnych materiałów i kolorowych ozdób powstały unikatowe arcydzieła, które od teraz będą towarzyszyć przedszkolakom podczas wieczornego czytania. Każda zakładka jest inna i odzwierciedla wyjątkową pomysłowość dziecka.
„Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Umberto Eco.
Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Michalskiej oraz Pani Annie Płaszczyk za niezwykle ciepłe przyjęcie, zaangażowanie i wspaniałą lekcję, która z pewnością zostanie w pamięci naszych przedszkolaków na bardzo długo. Dzięki Pań pasji, świat książek stał się dla dzieci jeszcze bardziej magiczny!
-------------------------------------------------------------------------------------
WYCIECZKA DO SIERADZA
W środę, 29 kwietnia, nasze najmłodsze grupy przedszkolne – Biedronki oraz Motylki – wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do Sieradza. To był dzień pełen wrażeń, nauki i wspólnej zabawy! Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Okręgowym w Sieradzu. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały zgromadzone eksponaty, poznając tajemnice dawnych lat i tradycje naszego regionu. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w tak magicznym miejscu, gdzie historia „ożywa” na wyciągnięcie ręki. Kolejnym punktem programu była wizyta w Sieradzkim Centrum Kultury. Mali kinomaniacy zasiedli w wygodnych fotelach, aby obejrzeć film pt. „Pucio”. Przygody tego sympatycznego bohatera, dobrze znanego dzieciom z kart książek, wywołały mnóstwo uśmiechu i pozytywnych emocji. Wyjazd był niezwykle udany! Dzieci wróciły do szkoły zmęczone, ale bardzo szczęśliwe i bogatsze o nową wiedzę.
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ PSZCZÓŁ
20 maja w grupie Motylków zrobiło się żółto-czarno i niesamowicie pracowicie! Wszystko za sprawą Światowego Dnia Pszczół, który stał się dla naszych maluchów doskonałą okazją do poznania tajemnic tych niezwykle pożytecznych owadów. Poprzez radosną zabawę i zagadki, dzieci dowiedziały się, jak wielką rolę odgrywają pszczoły w naszym ekosystemie. Najważniejszą lekcją dnia było jednak to, jak możemy pomagać pszczołom na co dzień. Dzieci już wiedzą, że warto sadzić miododajne kwiaty i nie przeszkadzać pszczołom, kiedy ciężko pracują na łące czy w ogrodzie.
-------------------------------------------------------------------------------------
ŚWIĘTO MAMY I TATY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
Maj to czas wyjątkowy, w którym nasze serca mocniej biją dla Najdroższych Rodziców. W naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Nasze przedszkolne grupy – Motylki, Biedronki oraz Pszczółki – w wyjątkowy sposób podziękowały swoim rodzicom za miłość, trud wychowania i codzienne wsparcie. Uroczystości odbyły się w dwóch wyjątkowych sceneriach, które dodały tym chwilom niepowtarzalnego uroku. Część naszych przedszkolaków zaprosiła swoich rodziców na łono natury. W malowniczym Leśnym Zakątku unosił się zapach lasu, a śpiew ptaków idealnie współgrał z dziecięcymi głosami. W tej pięknej, zielonej przestrzeni rodzice mogli podziwiać występy artystyczne, brać udział w leśnych animacjach oraz spędzić bezcenny czas na wspólnej integracji i rozmowach przy małym poczęstunku. Równie gorąca i wzruszająca atmosfera panowała w naszej szkole, gdzie sala grupy „Biedronek” zamieniła się w prawdziwą scenę teatralno-muzyczną. Kameralna przestrzeń, piękne dekoracje przygotowane przez dzieci i bliskość najbliższych sprawiły, że każdy wierszyk i każda piosenka wywoływały uśmiech, a nierzadko także łzy wzruszenia na twarzach mam i tatusiów. Wszystkim Mamom i Tatusiom jeszcze raz składamy najpiękniejsze życzenia – zdrowia, dumy ze swoich pociech i niesłabnącej radości każdego dnia! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie, ciepłe słowa i wspólnie stworzoną, rodzinną atmosferę.
-------------------------------------------------------------------------------------
DZIEŃ DZIECKA
1 czerwca to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku szkolnym! W naszych oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy go niezwykle hucznie, aktywnie i – co najważniejsze – bezpiecznie. W tym wyjątkowym dniu na dzieci czekało mnóstwo wspaniałych niespodzianek.
Oto jak wspólnie celebrowaliśmy to piękne święto:
Składamy serdeczne podziękowania panu Pawłowi Szumieli za zaangażowanie, pasję i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów dla naszych najmłodszych.
Wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy, aby uśmiech i dziecięca radość towarzyszyły Wam każdego dnia!
-------------------------------------------------------------------------------------
Podsumowanie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czuciaki”
Wraz z końcem maja w oddziale przedszkolnym (grupa 4-5 latków) przy Szkole Podstawowej im. Tomasza Masteja w Chojnem zakończyła się realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czuciaki”, tworzonego przez Bliżej Przedszkola. Cykl comiesięcznych zajęć trwający od września 2025 r. do maja 2026 r. skupiał się wokół systematycznego rozwoju kompetencji emocjonalno-społecznych najmłodszych wychowanków.
W trakcie realizacji projektu przedszkolaki zrealizowały 11 bloków tematycznych, odpowiadających różnym stanom emocjonalnym (od radości i zdziwienia, przez złość, strach i zazdrość, aż po wstyd i współczucie). Spotkania z kolejnymi postaciami z bajkowych wysp stanowiły dla dzieci bezpieczną przestrzeń do:
Projekt przyniósł wymierne korzyści edukacyjne i wychowawcze, kładąc trwały fundament pod dalszy rozwój inteligencji emocjonalnej naszych podopiecznych.
-------------------------------------------------------------------------------------
Podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego „Kreatywne Dni Nietypowe”
Wraz z końcem roku szkolnego w oddziale przedszkolnym zakończyła się realizacja projektu edukacyjnego „Kreatywne Dni Nietypowe”, koordynowanego przez panią Annę Andrzejak. Celem podjętych działań było uatrakcyjnienie procesu dydaktyczno-wychowawczego, aktywizacja dzieci poprzez wdrażanie innowacyjnych form pracy oraz rozwijanie ich wszechstronnych kompetencji.
Kluczowym elementem projektu była szeroko pojęta współpraca z całą placówką szkolną. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom, integracji z uczniami starszych klas oraz wymianie doświadczeń pedagogicznych, projekt zyskał wymiar ogólnoszkolny, co wpłynęło pozytywnie na uspołecznienie i adaptację najmłodszych wychowanków.
Od września 2025 r. do kwietnia 2026 r. dzieci wzięły udział w cyklu 10 spotkań tematycznych, obejmujących m.in. zagadnienia z zakresu technologii (Dzień Kodowania), edukacji prozdrowotnej (Dzień Owoców i Warzyw, Dzień Sportu), logicznego myślenia (Dzień Puzzli, Dzień Matematyki), patriotyzmu (Narodowe Święto Niepodległości, Dzień Flagi) oraz tolerancji i empatii (Dzień Kolorowej Skarpetki).
Udział w projekcie pozwolił dzieciom na wypracowanie konstruktywnych sposobów wyrażania emocji, wzmocnił integrację rówieśniczą oraz poczucie przynależności do społeczności szkolno-przedszkolnej. Cele projektowe, zakładające rozwój kreatywności, wrażliwości i wiary we własne możliwości u najmłodszych, zostały w pełni osiągnięte.
-------------------------------------------------------------------------------------
Podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego „20 minut dla matematyki”
W roku szkolnym 2025/2026 dzieci z grupy „Motylki” brały udział w ogólnopolskim pro-jekcie edukacyjnym „20 minut dla matematyki”. Głównym celem inicjatywy było rozwijanie kompetencji matematycznych przedszkolaków poprzez codzienne, naturalne aktywności i zabawę.
Kluczowe obszary i metody pracy:
Wykorzystywano materiały przyrodnicze i gotowe pomoce dydaktyczne. Elementy matematyki wpleciono w zabawy ruchowe, muzyczne oraz konstrukcyjne.
Efekty projektu:
Udział w projekcie przyniósł wyraźny wzrost zainteresowania matematyką wśród dzieci. „Motylki” z dużym zaangażowaniem i coraz większą samodzielnością podejmowały matematyczne wyzwania. Dzięki nauce poprzez zabawę i doświadczenie, projekt nie tylko rozwinął praktyczne umiejętności dzieci, ale również uświadomił im, że matematyka otacza je na co dzień i może być źródłem wielkiej radości.
-------------------------------------------------------------------------------------
Podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego
„ZDROWIAKOWO – w krainie zdrowia i ruchu”
W roku szkolnym 2025/2026 grupa Biedronki realizowała ogólnopolski projekt edukacyjny „ZDROWIAKOWO – w krainie zdrowia i ruchu”.
Projekt obejmował pięć bloków tematycznych:
Pomarańczowe światło – bezpieczeństwo na drodze i w sieci,
Zielony talerz – zdrowe odżywianie,
Czerwone serduszko – emocje i relacje,
Żółta higiena – dbamy o czystość,
Niebieski ruch – aktywność fizyczna.
Podczas realizacji projektu dzieci uczyły się poprzez działanie, zabawę i doświadczenia. Rozwijały wiedzę oraz umiejętności praktyczne, a także kształtowały ważne postawy, takie jak odpowiedzialność, troska o zdrowie i bezpieczeństwo, empatia, umiejętność współpracy oraz dbałość o dobre relacje z innymi.
Realizacja projektu pokazała dzieciom, że zdrowy styl życia, aktywność fizyczna, właściwe nawyki oraz wzajemny szacunek mogą być naturalną i radosną częścią codzienności. Zdobyte doświadczenia z pewnością będą procentować w ich dalszym rozwoju.
-------------------------------------------------------------------------------------
Podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego
„ZDROWO I SPORTOWO”
W roku szkolnym 2025/2026 grupa „Biedronki” aktywnie uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo i Sportowo”. Przez cały rok przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w różnorodnych zabawach i ćwiczeniach ruchowych, rozwijając swoją sprawność fizyczną oraz czerpiąc radość ze wspólnej aktywności.
Regularne zajęcia sportowe dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki przekonały się, że ruch poprawia samopoczucie, rozwija sprawność, uczy wytrwałości i wzmacnia relacje z rówieśnikami. Udział w projekcie był dla grupy „Biedronki” cennym doświadczeniem, które z pewnością zachęci dzieci do dalszego prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia.
-------------------------------------------------------------------------------------